image image image image image image

Tez Yazım Merkezi İstanbul

Tez Yazım Merkezi

Araştırma sürecini tamamladığınız zaman yazdığınız metne “tez” ismi verilmektedir. Tezler çeşitli amaçlarla yazılabilmektedir. Bilimsel yöntemde çeşitli ön bilgilere dayanarak, mevcut bilgileri kullanarak anlatılan düşüncelerdir. Günümüzde bireyler akademik süreçlerini tamamladıklarında da tez yazmaktadır. Yüksek lisans, lisans veya doktora eğitimlerini tamamlamış bireyler tez yazmak zorundadır. Yüksek eğitimlerini tamamlamış bireyler, eğitim süresince öğrendikleri bilgileri kullanarak tez yazmaktadırlar.

Akademik Tez Neden Yazılır?

Lisans, yüksek lisans ve doktora süreçlerinin en stresli dönemi tez yazma dönemidir. Bu testler yazılırken çok fazla detay içermelidir. Çok fazla detay içermesinin temel sebebi yıllarca bu eğitimi almış olmanızdır. Aslında tez yazdıktan sonra eğitim seviyenizi de belli etmektesiniz. Tez yazım süreci oldukça uzun bir süreç olarak bilinmektedir. Belirli ve katı kurallar çevresinde şekillenmektedir. Tezi bir kere yazdığınız için, yazım sürecinizde çok dikkatli olmanız gerekmektedir.

Akademik Tez Nasıl Yazılır?

Öncelikle tezinizi danışacağınız eğitmeni doğru seçmeniz gerekmektedir. Tez konusunda size danışmanlık yapacak olan eğitmen bilgili ve sabırlı olmalıdır. Tez danışmanımızı belirlerken sizin seçtiğiniz tez konusuyla ne derece ilgili olduğunu bilmelisiniz. Aksi takdirde tezinizi de problemler meydana gelecektir

Konu seçerken mutlaka ilgili olduğunuz bir konuyu seçmeniz gerekmektedir. Tez sürecinizin kaderini tamamen seçmiş olduğunuz konu belirlemektedir. İlgi duyduğunuz bir konu seçerseniz eğlenerek ve isteyerek tezinizi hazırlarsınız. Ayrıca bu durum sizi motive edecek ve tezinizi hemen bitirmeye yönlendirecektir. Tezinizi hazırlarken zorlanırsanız akademik tez danışmanlığı yapan bireylere başvurabilirsiniz. Ayrıca tez yazım merkezi ve tez ofisi isminde tezlere yardımcı yerlerde bulunmaktadır. Tez danışmanınız size yeterli gelmiyorsa buralara başvurabilirsiniz

Diğer önemli aşama ise seçtiğiniz konuyu sınıflandırmak ve sınırlandırmaktır. Konumuz eğer geniş araştırma alanlarına dahil ise bu yöntem başarılı olacaktır. Çok geniş araştırma alanlarına dahil konular araştırma sürecinde bireyleri yormaktadır. Bu sebepten dolayı sınıflandırmayı doğru yapmak önem arz etmektedir.

Tez yazarken diğer önemli aşama ise hipotez belirlemektir. Hipotez sayesinde çeşitli ilişkilere daha kolay kurma şansınız bulunmaktadır. Çok fazla araştırma yaparak ve okuyarak hipotezinizi geliştirme şansınız bulunmaktadır

Araştırma planını oluşturmak da tez yazımında büyük önem arz etmektedir. Seçmiş olduğunuz konu ve geliştirdiğiniz hipotez doğrultusunda çeşitli adımlar belirlemeniz gerekmektedir. Kaç günde okuma yapacağınız, kaç günde yazacağınız gibi çeşitli aşamalar belirlemeniz gerekmektedir. En önemli adım ise tezin ne zaman yazmaya başlayacağınız adımını belirlemektir.

Daha sonra okuma ve not alma işlemleri yapmanız gerekmektedir. Bu adım tezinizi geliştirmeniz için önemli bir adımdır.

Tezinizi yazarken yararlanmış olduğunuz çeşitli kaynakları toplamanız gerekmektedir. Topladığınız bu kaynakları, kaynak kontrolü gerçekleştirerek bir şekilde toplamanız gerekmektedir.

En önemli aşama ise tez yazım aşamasıdır. Bütün aşamaları tamamladıktan sonra artık tez yazmak için hazırsınız demektir. Temiz açık ve anlaşılır yazılmak zorundadır. Yapılan araştırmalar hiçbir şüpheye yer vermemelidir.

Tez Yazım Merkezi Nedir? Ne İşe Yaramaktadır?

Tez yazımı merkezi çok sayıda öğrencinin kullanmış olduğu bir adrestir. Tez yazım merkezlerinde çeşitli araştırmalar yaparak sınıflandırmalar yapabilirsiniz.

İlk olarak sayfaya girdiğinizde önünüze bir arama motoru çıkmaktadır. Temel olarak arama yaparak araştırma işine başlayabilirsiniz. Hangi alanda ve türde araştırma yapmak istiyorsanız anahtar kelimenizi oraya yazmanız gerekmektedir. Anahtar kelimeler doğrultusunda sizin önünüze tüm bulgular getirilmektedir.

Tez Yazdırma, Tez Yazdırma Fiyatları